Aktualności

Stanowisko Zarządu Krajowego Inicjatywy Polska w sprawie wyborów prezydenckich

Organizowanie przez Prawo i Sprawiedliwość zbliżających się wyborów prezydenckich stanowi niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia Polek i Polaków. Działanie obozu władzy jest nieodpowiedzialne i pokazuje sposób, w jaki obecna władza traktuje obywateli. Nie liczy się przestrzeganie demokratycznych procedur, a jedynie umieszczenie na funkcji prezydenta uległego wobec prezesa PiS Andrzeja Dudy.

Wybory nie mogą być przeprowadzane pod kontrolą rządu, w sposób urągający podstawowym zasadom demokratycznego państwa prawa. Dążenie do ich organizacji w maju br. stanowi kolejny etap zawłaszczania państwa przez Prawo i Sprawiedliwość.

Odpowiedzialna opozycja musi zrobić wszystko, co możliwe, aby do tych wyborów nie dopuścić. To odpowiedzialność za życie i zdrowie Polek i Polaków. To odpowiedzialność za prawo do wolnych i demokratycznych wyborów, które wywalczyliśmy w roku 1989.

Dlatego zwracamy się do wszystkich sił opozycji o podjęcie natychmiastowych rozmów w celu przełożenia terminu wyborów prezydenckich. Istnieje możliwość zablokowania ich przeprowadzenia i odłożenia na termin bezpiecznych dla zdrowia i życia Polek i Polaków. Zróbmy to wspólnie, pokażmy, że opozycja potrafi unieść ciężar odpowiedzialności w chwili, kiedy nie robią tego rządzący. To nie czas na kłótnie, to nie czas na spory. Przełóżmy wybory na czas kiedy będzie można będzie bezpiecznie przeprowadzić równą dla wszystkich kampanię. Teraz polską racją stanu jest ratowanie naszej Ojczyzny i ocalenie resztek demokratycznych procedur i instytucji.

Pokażmy, że w sprawach dla Polek i Polaków fundamentalnych potrafimy mówić jednym głosem. Jeżeli tego nie zrobimy, oddamy całą władzę w ręce prezesa PiS i jego akolitów. Obywatelki i obywatele Polski nam tego nie wybaczą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *