AktualnościWażne

“Polska nie może być krajem “zrzutka.pl”

“Polska nie może być krajem “zrzutka.pl”. Polska musi mieć pieniądze na opiekę zdrowotną, na zabezpieczenie socjalne dla wszystkich osób mieszkających i przebywających w Polsce. Polska musi mieć silne instytucje, które w razie potrzeby staną po stronie obywatelek i obywateli. Dlatego potrzebne nam są wolne sądy, sprawiedliwość społeczna, dobre prawo pracy i dobre relacje z Unią Europejską. Bez tego nie będziemy w stanie pomóc tak, jak chcemy, i być tacy, jak chcemy – silni, godni i dumni w Polsce, Europie i na świecie” – mówiła dziś podczas dyskusji liderek i liderów #KoalicjaObywatelska Barbara Nowacka.
Nasza przewodnicząca zwróciła również uwagę na wyzwania, przed którymi stoi rynek pracy. Sprzyjanie aktywizacji zawodowej kobiet i walka z luką płacową to istotne elementy budowania przyjaznego państwa. By umożliwić rodzicom pracę, ważne jest tworzenie żłobków i przedszkoli.
Dyskusja liderek i liderów KO była częścią konwencji Nowoczesna. Udział w niej wzięli także Urszula Sara Zielińska, współprzewodnicząca Partia Zieloni, Donald Tusk, przewodniczący Platforma Obywatelska, i prowadzący wydarzenie Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej.
Adamowi gratulujemy ponownego wyboru na przewodniczącego naszej koalicjantki – jesteśmy pewni, że współpraca będzie równie owocna jak w poprzednich latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *