AktualnościNoweWażne

Rodzina ma kochać i kropka!

Ile słyszeliśmy historii o rodzicielskiej miłości? O tym, że dziecko kocha się za wszystko, pomimo wszystko i bezwarunkowo? Niestety równie wiele, co historii o odrzuceniu. Zbyt często wybrzmiewają w powietrzu słowa “nie jesteś moim dzieckiem, nie chcę cię znać”. Dlaczego tak ciężko niektórym z nas kochać członków rodziny, którzy nikomu niczego złego nie robią?
Wśród osób LGBT+ aż 37% nigdy nie ujawniło nikomu z rodziny swojej tożsamości. Nie chcą testować akceptacji i bezwarunkowej miłości swoich rodzin? Nic dziwnego, gdy w rządowych mediach wybrzmiewają okrutne słowa, pełne nienawiści do społeczności.
Projekt “Rodzina ma kochać i kropka” to sprzeciw wobec ignorowania osób nieheteronormatywnych oraz ich praw. Domagamy się dostrzeżenia osób ze społeczności LGBT+ – zarówno na poziomie indywidualnym, jak i systemowym.
Nie zamykaj oczu na miłość. Podziel się spotem ze znajomymi i bliskimi — także tymi, którym może szczególnie dać do myślenia. Wejdź na stronę www.rodzinamakochac.pl, by poznać więcej poruszających historii o rodzicielskiej miłości.
Obserwujcie profile organizatorek tej kampanii – Tkalnia i naszej członkini Ania Niewiadomska, która też odpowiada za ten projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *