AktualnościNowe

NIE dla wypowiedzenia Konwencji Antyprzemocowej

PiS kolejny raz uderza w najsłabszych! Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, zwanej też Konwencją Antyprzemocową, o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Ma to nastąpić po konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości – tym samym, które pozytywnie zarekomendowało Andrzejowi Dudzie ułaskawienie pedofila. Także Andrzej Duda, pytany w 2017 roku o Konwencję Antyprzemocową, stwierdził „najlepiej nie stosować”. Skandaliczne słowa obozu władzy mają swoje odzwierciedlenia w działaniu, czego dowodem jest niedofinansowanie organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, które udzielają wsparcia i schronienia ofiarom.

My stoimy po stronie ofiar i organizacji pozarządowych. Zrobimy wszystko – w Sejmie, samorządach i na ulicy, żeby machina państwa nie zgniotła osób najmniej uprzywilejowanych. Dziś stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej! Dołącz do naszego głosu sprzeciwu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *