NIE dla wypowiedzenia Konwencji Antyprzemocowej

PiS kolejny raz uderza w najsłabszych! Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, zwanej też Konwencją Antyprzemocową, o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Ma to nastąpić po konsultacji z Ministerstwem Sprawiedliwości – tym samym, które pozytywnie zarekomendowało Andrzejowi Dudzie ułaskawienie pedofila. Także Andrzej Duda, pytany w 2017 roku o Konwencję Antyprzemocową, stwierdził „najlepiej nie stosować”. Skandaliczne słowa obozu władzy mają swoje odzwierciedlenia w działaniu, czego dowodem jest niedofinansowanie organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, które udzielają wsparcia i schronienia ofiarom.

My stoimy po stronie ofiar i organizacji pozarządowych. Zrobimy wszystko – w Sejmie, samorządach i na ulicy, żeby machina państwa nie zgniotła osób najmniej uprzywilejowanych. Dziś stanowczo sprzeciwiamy się wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej! Dołącz do naszego głosu sprzeciwu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *